ANNA PIETRZAK
Anna Pietrzak - z wykształcenia jest filologiem (języki obce), absolwentką wydziału filologicznego Uniwersytetu Warszawskiego.
Jak się okazało potrafi nie tylko świetnie śpiewać, ale jest również cenioną terapeutką, ukończyła Studium Terapii Uzależnień i Studium Pomocy Psychologicznej przy Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Była pełnomocnikiem wojewody łódzkiego do spraw uzależnień.
Pracowała w Ośrodku Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z uzależnionymi osobami dorosłymi i ich rodzinami, do dziś wiele czasu poświęca działalności na rzecz Profliaktyczno-Rozwojowego Ośrodka Młodzieży i Dzieci PROM w Łodzi. Choć obecnie skupiła się bardziej na pracy estradowej, dalej wspiera działania związane z ruchami trzeźwościowymi, osobami uzależnionymi i ich rodzinami.
Swoją karierę artystyczną rozpoczynała jako solistka biorąc udział w przeglądach
i festiwalach piosenki, między innymi była laureatką Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. W latach 70-tych została zaproszona do współpracy z grupą wokalną "PARTITA".
W tym czasie wraz z zespołem nagrywała płyty, programy telewizyjne i radiowe, brała udział
w festiwalach piosenki w Opolu, Sopocie a także
w Słonecznym Brzegu (Bułgaria)
Rostocku (Niemcy). Odbywała też liczne tourne artystyczne po Europie. Po zawieszeniu działalności zespołu kontynuowała karierę solistyczną nagrywając piosenki dla Polskiego Radia, wydając płyty w Polskich Nagraniach i Tonpresie,
biorąc udział w programach telewizyjnych i estradowych.
W latach 80-tych wraz z własnym zespołem instrumentalnym występowała
w krajach Europy, Bliskiego Wschodu i w Stanach Zjednoczonych.
W 1993 roku została zaproszona wraz z zespołem "PARTITA" do udziału w jubileuszowym XXX Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Od tego czasu znów występuje z "Partitą" śpiewając piosenki z dawnego repertuaru zespołu a także nowe utwory. Przygotowała również swój własny program estradowy pt. "Wieczór ballad i romansów", na który składają się romantyczne polskie
i zagraniczne piosenki, ballady, oraz romanse rosyjskie i śpiewane poezje Gałczyńskiego, Dylana, Cohena przy akompaniamencie gitary i fortepianu, przy którym zasiada Bronisław Kornaus, kolega z zespołu PARTITA.
LUDMIŁA ZAMOJSKA
Ludmiła Zamojska jest znakomitą wokalistką, mającą od lat wielki wpływ na brzmienie grupy. Jej ciepły, aksamitny głos jest adekwatny do jej usposobienia.
Ludmiła jest osobą pogodną i zwykle uśmiechniętą co ma niebagatelny wpływ na atmosferę panująca w grupie.
Jako wykształcony ceramik /sic!/ swój zmysł estetyczny wykorzystuje do kreowania zewnętrznego wizerunku „PARTITY”.
To jej właśnie bardzo często zawdzięcza zespół nową stylizację kostiumów. Zdolności swe wykorzystuje Lusia /tak nazywają ją przyjaciele z zespołu/ w swoim drugi zawodzie, którym jest dekoratorstwo wnętrz. Jako osoba delikatna
i wrażliwa potrafi ze smakiem upiąć swe artystyczne uzdolnienia
w kompozycjach firan, fałd, koronek i splotów sznurkowych warkoczy.
Jako profesjonalna wokalistka potrafi dzielić się swoim doświadczeniem z adeptami trudnej estradowej sztuki. Od lat jest artystycznym /interpretacja i emisja głosu/ opiekunem niepełnosprawnej, śpiewającej młodzieży w czasie Młodzieżowych Festiwali Piosenki w Ciechocinku.
Jej serdeczne usposobienie ma także swoje przełożenie na miłość do zwierząt, których w jej domu nigdy nie brakuje.
Dwa psy i dwa koty /część z nich podrzucona pod drzwi jej mieszkania/ żyją w zgodzie odwdzięczając się Lusi swym bezinteresownym oddaniem i zaufaniem.
BRONISŁAW KORNAUS
Bronisław Kornaus to nie tylko wokalista /od początku składu mieszanego w zespole/ ale także znakomity instrumentalista
i kompozytor. Jego kompozycje śpiewane były i śpiewane są dalej przez wielu znakomitych polskich wykonawców - tak piosenkarzy jak
i aktorów.
Jeden z największych przebojów „PARTITY” - piosenka „MARZYCIELE” to także muzyczny pomysł Bronisława Kornausa.
Jako wokalista posiada wysoki, ciekawie brzmiący głos co uwidocznia się we wszystkich męskich partiach repertuaru grupy.
Nie wszyscy wiedzą , że był odtwórcą głównej roli w pierwszym polskim musicalu „Gwałtu co sie dzieje” A. Fredry z muzyką Sewryna Krajewskiego.
Jako kompozytor współpracował z takimi autorami tekstów jak Wojciech Młynarski, Marcin Wolski czy Jacek Cygan.
Niezależnie od śpiewania w „PARTICIE” współpracuje z innymi formacjami estradowymi jak np. kabaret „60 minut na godzinę” gdzie akompaniuje takim artystom jak Jerzy Kryszak, Marian Opania, czy Andrzej Zaorski.
Kompozycja nagrana w duecie z Alicją Majewską „Ballada o drodze” do tekstu Janusza Budzyńskiego, długo gościła na czołowych miejscach list przebojów.
Bronisław Kornaus jest od lat zapalonym wędkarzem
i jednocześnie znawcą tego tematu. Gdyby nie wnuczki /Olga i Gabrysia/, które uwielbia nad życie, cały wolny /od śpiewania, grania
i komponowania/ czas, poświęcał by właśnie im.
ANDRZEJ FRAJNDT
Andrzej Frajndt swoją artystyczną, profesjonalną drogę, poprzedzoną uczestnictwem
w big beatowych formacjach lat 60-tych („Tornado”, „Mężowie Stanu”, „Bardowie Warszawscy”, „Omen Quartet”, rozpoczął w 1972 roku kiedy opuszczając Państwową Szkołę Muzyczną II Stopnia
im. Fr. Chopina w Warszawie (wydziały wokalny i piosenkarski - emisja głosu u prof. Janiny Sowilskiej), stał się członkiem pierwszej, polskiej, "mieszanej", żeńsko - męskiej grupy wokalnej "PARTITA", z którą związał swoje losy po dzień dzisiejszy.
|