• Home
  • Oferta
  • Skład
  • Historia
  • Wydarzenia
  • Płyta CD
  • Video / linki
  • Galeria
  • Kontakt
 

ANNA PIETRZAK

Anna Pietrzak - z wykształcenia jest filologiem (języki obce), absolwentką wydziału filologicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Jak się okazało potrafi nie tylko świetnie śpiewać, ale jest również cenioną terapeutką, ukończyła Studium Terapii Uzależnień i Studium Pomocy Psychologicznej przy Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Była pełnomocnikiem wojewody łódzkiego do spraw uzależnień. Pracowała w Ośrodku Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z uzależnionymi osobami dorosłymi i ich rodzinami, do dziś wiele czasu poświęca działalności na rzecz Profliaktyczno-Rozwojowego Ośrodka Młodzieży i Dzieci PROM w Łodzi. Choć obecnie skupiła się bardziej na pracy estradowej, dalej wspiera działania związane z ruchami trzeźwościowymi, osobami uzależnionymi i ich rodzinami. Swoją karierę artystyczną rozpoczynała jako solistka biorąc udział w przeglądach i festiwalach piosenki, między innymi była laureatką Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. W latach 70-tych została zaproszona do współpracy z grupą wokalną "PARTITA". W tym czasie wraz z zespołem nagrywała płyty, programy telewizyjne i radiowe, brała udział w festiwalach piosenki w Opolu, Sopocie a także w Słonecznym Brzegu (Bułgaria) Rostocku (Niemcy). Odbywała też liczne tourne artystyczne po Europie. Po zawieszeniu działalności zespołu kontynuowała karierę solistyczną nagrywając piosenki dla Polskiego Radia, wydając płyty w Polskich Nagraniach i Tonpresie, biorąc udział w programach telewizyjnych i estradowych. W latach 80-tych wraz z własnym zespołem instrumentalnym występowała w krajach Europy, Bliskiego Wschodu i w Stanach Zjednoczonych. W 1993 roku została zaproszona wraz z zespołem "PARTITA" do udziału w jubileuszowym XXX Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Od tego czasu znów występuje z "Partitą" śpiewając piosenki z dawnego repertuaru zespołu a także nowe utwory. Przygotowała również swój własny program estradowy pt. "Wieczór ballad i romansów", na który składają się romantyczne polskie i zagraniczne piosenki, ballady, oraz romanse rosyjskie i śpiewane poezje Gałczyńskiego, Dylana, Cohena przy akompaniamencie gitary i fortepianu, przy którym zasiada Bronisław Kornaus, kolega z zespołu PARTITA.


LUDMIŁA ZAMOJSKA

Ludmiła Zamojska jest znakomitą wokalistką, mającą od lat wielki wpływ na brzmienie grupy. Jej ciepły, aksamitny głos jest adekwatny do jej usposobienia. Ludmiła jest osobą pogodną i zwykle uśmiechniętą co ma niebagatelny wpływ na atmosferę panująca w grupie. Jako wykształcony ceramik /sic!/ swój zmysł estetyczny wykorzystuje do kreowania zewnętrznego wizerunku „PARTITY”. To jej właśnie bardzo często zawdzięcza zespół nową stylizację kostiumów. Zdolności swe wykorzystuje Lusia /tak nazywają ją przyjaciele z zespołu/ w swoim drugi zawodzie, którym jest dekoratorstwo wnętrz. Jako osoba delikatna i wrażliwa potrafi ze smakiem upiąć swe artystyczne uzdolnienia w kompozycjach firan, fałd, koronek i splotów sznurkowych warkoczy. Jako profesjonalna wokalistka potrafi dzielić się swoim doświadczeniem z adeptami trudnej estradowej sztuki. Od lat jest artystycznym /interpretacja i emisja głosu/ opiekunem niepełnosprawnej, śpiewającej młodzieży w czasie Młodzieżowych Festiwali Piosenki w Ciechocinku. Jej serdeczne usposobienie ma także swoje przełożenie na miłość do zwierząt, których w jej domu nigdy nie brakuje. Dwa psy i dwa koty /część z nich podrzucona pod drzwi jej mieszkania/ żyją w zgodzie odwdzięczając się Lusi swym bezinteresownym oddaniem i zaufaniem.


BRONISŁAW KORNAUS

Bronisław Kornaus to nie tylko wokalista /od początku składu mieszanego w zespole/ ale także znakomity instrumentalista i kompozytor. Jego kompozycje śpiewane były i śpiewane są dalej przez wielu znakomitych polskich wykonawców - tak piosenkarzy jak i aktorów. Jeden z największych przebojów „PARTITY” - piosenka „MARZYCIELE” to także muzyczny pomysł Bronisława Kornausa. Jako wokalista posiada wysoki, ciekawie brzmiący głos co uwidocznia się we wszystkich męskich partiach repertuaru grupy. Nie wszyscy wiedzą , że był odtwórcą głównej roli w pierwszym polskim musicalu „Gwałtu co sie dzieje” A. Fredry z muzyką Sewryna Krajewskiego. Jako kompozytor współpracował z takimi autorami tekstów jak Wojciech Młynarski, Marcin Wolski czy Jacek Cygan. Niezależnie od śpiewania w „PARTICIE” współpracuje z innymi formacjami estradowymi jak np. kabaret „60 minut na godzinę” gdzie akompaniuje takim artystom jak Jerzy Kryszak, Marian Opania, czy Andrzej Zaorski. Kompozycja nagrana w duecie z Alicją Majewską „Ballada o drodze” do tekstu Janusza Budzyńskiego, długo gościła na czołowych miejscach list przebojów. Bronisław Kornaus jest od lat zapalonym wędkarzem i jednocześnie znawcą tego tematu. Gdyby nie wnuczki /Olga i Gabrysia/, które uwielbia nad życie, cały wolny /od śpiewania, grania i komponowania/ czas, poświęcał by właśnie im.


ANDRZEJ FRAJNDT

Andrzej Frajndt swoją artystyczną, profesjonalną drogę rozpoczął w 1972 roku kiedy opuszczając Państwową Szkołę Muzyczną II Stopnia im. Fr. Chopina w Warszawie (wydziały wokalny i piosenkarski - emisja głosu u prof. Janiny Sowilskiej), stał się członkiem pierwszej, polskiej, "mieszanej", żeńsko - męskiej grupy wokalnej "PARTITA", z którą związał swoje losy po dzień dzisiejszy.
Wspólnie z "PARTITĄ" miał okazję uczestniczyć w wielu znaczących wydarzeniach artystycznych, tak w kraju, jak i za granicą. Nagrania radiowe, telewizyjne i płytowe. Wielokrotny udział w polskich i zagranicznych festiwalach piosenki: FPP w Opolu (jedna z głównych nagród za piosenkę "Dwa razy dwa" w roku 1973), MFP w Sopocie, MFP "ZŁOTY ORFEUSZ" Słoneczny Brzeg - Bułgaria, FPB Warna -Bułgaria, FPR "Zielona Góra", FPŻ "Kołobrzeg", Festiwal Piosenki Krajów Nadbałtyckich Rostock, Międzynarodowy Festiwal Piosenki Drezno 1978 (występ solowy - wyróżnienie) i innych. Wystawy polskie i "Dni Polskie" w wielu krajach świata, jak również niezliczona liczba koncertów i spotkań z publicznością, to ponad czterdzieści lat wspólnej, estradowej działalności, tego nagrodzonego wieloma prestiżowymi nagrodami zespołu.

Egzamin Weryfikacyjny przed Państwowa Komisją Egzaminacyjną Ministerstwa Kulturyi Sztuki pod przewodnictwem Aleksandra Bardiniego, jako piosenkarz, Andrzej Frajndt zdałw 1981 roku, uzyskując tym samym oficjalne uprawnienia do wykonywania zawodu artysty estradowego piosenkarza. Okres zawieszenia scenicznej działalności "PARTITY" /1977 - 1993/ to samodzielna, solistyczna działalność artystyczna. Wielokrotny udział w krajowych i zagranicznych festiwalach piosenki, stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki w formie członkostwa
w amerykańsko - międzynarodowym, młodzieżowym zespole estradowym "Up With People" w Stanach Zjednoczonych, współpraca z wieloma instytucjami kultury w kraju i za granicą. Dziennikarski rozdział działalności zawodowej artysty, to m.in. wieloletnia praca redaktorsko-dziennikarska w Warszawskiej Telewizji "PORION", artykuły prasowe (m.in. "Warszawskie Nutki Andrzeja Frajndta" - cykl esejów traktujących
o warszawskich wydarzeniach kulturalnych w anglojęzycznym miesięczniku "SPOTKANIA Z WARSZAWĄ" oraz eseje i felietony prasowe
w wydawnictwach ogólnopolskich i regionalnych). Osobnym, niezaprzeczalnie ważnym rozdziałem działalności jest konferansjerka.
Prowadzenie niezliczonej ilości imprez typu happeningowego, od stadionowo-parkowych festynów i imprez dziecięcych, oraz sportowych, po koncerty okolicznościowe, bale, oraz gale polskiej polityki i polskiego biznesu. Jubileusze firm i wydawnictw, imprezy dla Polonii za granicą - polonijne "Sylwestry", polonijne bale charytatywne na rzecz polskich dzieci m.in. w Wiedniu /tytuł honorowego członka Polonii Austriackiej/, Nagrody "Polak Roku" w Sztokholmie, zjazdy branż przemysłowych i inne. Jako konferansjer i narrator współpracuje z "Teatrem Wielkim Operą Narodową" w Warszawie, prowadząc koncerty operowe i spektakle baletowe na deskach teatrów całej Polski. Andrzej Frajndt jest także solistą happeningowej grupy rockowej "ZIELONO CZARNI". Zespół ten to formacja złożona ze znanych muzyków, instrumentalistów i wokalistów "kolorowych zespołów" (big-beatowych grup lat 60-tych i 70-tych), śpiewająca "kolorowe", rockowe przeboje tamtych lat. Jest także często jurorem konkursów i festiwali muzyki młodzieżowej, a na konto swoich dokonań zaliczyć może także wieloletnią opiekę dydaktyczno - artystyczną, nad jedną z Warszawskich Scen Rockowych (rodzaj Studia Piosenki poświęconego tej stylistyce).

Za działalność na rzecz dzieci i młodzieży (m.in. wieloletnia opieka artystyczna nad zespołem wokalnym "PANDA", działającym przy Mokotowskim Oddziale Towarzystwa Przyjaciół Dzieci) w 2000 roku otrzymuje Medal im. Henryka Jordana. Za opracowanie i prowadzenie ogólnopolskiej akcji "ODDECH DLA" (cykl koncertów połączonych ze zbiórką pieniędzy pod patronatem Centrum Zdrowia Dziecka), mającej na celu pomoc dzieciom z powypadkowym porażeniem układu oddechowego, otrzymuje Srebrny Krzyż Zakonu Trójcy Przenajświętszej (Trynitarzy) i jest zaproszony do Watykanu na audiencję specjalną do Papieża Polaka - Jana Pawła II /2000r./ Wcześniej za podobną działalność otrzymuje Srebrną Odznakę Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Medal Krajowego Komitetu Wychowania Resocjalizującego - "Przyjaciel Dziecka Ulicy" /2003r./, Odznakę Specjalną "Przyjaciel Dziecka" przyznaną z okazji jubileuszu 85-lecia TPD /2004r./ W 2004 roku, za krążek CD zatytułowany "PYTASZ MNIE CO CI DAM", wydany rok wcześniej przez "POLSKIE NAGRANIA",a zawierający największe przeboje "PARTITY", od wydawnictwa otrzymuje "ZŁOTĄ PŁYTĘ". Wspólnie z "PARTITĄ" jest posiadaczem szczególnego wyróżnienia jakim jest Statuetka PFRONU przyznana za opiekę artystyczną nad śpiewającą młodzieżą niepełnosprawną Ciechocińskiego Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Fundacji "Pro Omnibus", gdzie przez wiele lat pełni funkcję Dyrektora Artystycznego.

Andrzej Frajndt często też bierze udział w debatach i sympozjach poświęconych dydaktyce wokalistycznej oraz terapeutycznej roli muzyki w postrzeganiu świata przez osoby niepełnosprawne. Wspólnie też z "PARTITĄ" odbiera inne wyróżnienia i nagrody takie jak: Statuetka "Srebrny As '97 (w dziedzinie kultury), Srebrny Medal Akademii Polskiego Sukcesu 2004 (Polskiego Klubu Biznesu); "Warszawski Honorowy Znak Jakości 2004" - Warszawskiej Izby Przedsiębiorców VIP, Honorową Perłę Gospodarki Polskiej Wydawnictwa "POLISH MARKET", przyznaną w dziedzinie krzewienia wartości społecznych (2007r.). W tym samym roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyróżnia Andrzeja Frajndta dyplomem przyznanym "za szczególne zasługi w upowszechnianiu kultury w kraju i za granicą". Rok 2009 przynosi kolejne honory - tytuł "Przyjaciela Zaczarowanego Ptaszka", przyznany przez organizatorów Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Fundacji Anny Dymnej oraz Nagrodę Specjalną Polskich Nagrań "MUZA", za całokształt działalności. W lutym 2012 roku, wspólnie z "PARTITĄ" otrzymuje honorowe wyróżnienie "SOLIDNA FIRMA".

Rok 2013 przynosi tak jemu, jak i całemu zespołowi, przyznaną przez Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej z okazji 50-lecia Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Oplu, nagrodę - "IKONA FESTIWALI OPOLSKICH". Rok 2013 to indywidualny honor przyznany Andrzejowi Frajndtowi przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Medal "ZASŁUŻONY KULTURZE - GLORIA ARTIS". Jako przedstawiciel branży artystycznej jest człowiekiem apolitycznym, a we współpracownikach ceni sobie najbardziej fachowość połączoną z umiejętnością improwizacji, jak również silną wolę i właściwe posługiwanie się językiem polskim.